Обмежувач струму багатофункційний кишеньковий

Обмежувач струму з індикацією обмежуючого струму, ліхтарик змінної яскравості
 

Цікаве з мого арсеналу: Обмежувач струму, ліхтарик, іграшка

Ручна робота, навісний монтаж, світлодіодна індикація

Кнопками виставляється обмежуюче значення струму в діапазоні від 1 мА до 250 мА з кроком 0.1 мА (2500 точних значень). 5-20 вольт.

На фото обмежувач працює в якості світлодіодного ліхтарика, для якого струм вибрано 1.2 мА. Коло переключено до "внутрішнього" живлення. Одне натискання кнопки і він засвітить сильніше чи слабше на потрібну величину струму...

В компактному форматі 10 х 2.5 х 2 см розміщено 14 кнопок, 14 світлодіодів, 6 гнізд для зовнішнього підключення, 32 резистори, обмежувачі струму, контакти для приєднання "крони", ціле 3D-павутиння з багатьох провідників та ізоляторів – так званий "навісний монтаж".

Для індикації натиснутих кнопок або для використання автономного живлення схеми з обмеженим струмом до обмежувача можна приєднати батарейку "крона".

Річ дуже корисна при виборі світлодіодів і режимів їх роботи. Подобається дітям – важко потім забрати. Якщо виставити силу струму, яка більша за допустиме значення для світлодіода і замкнути електричне коло, можна спостерігати процес згоряння світлодіода (вимірювати швидкість нагрівання світлодіода, тривалість його надяскравого світіння, оцінювати запах утвореного диму, звук розтріскування корпусу тощо).

Маленький прилад для підбору червоних світлодіодів, з якого виросла ідея зробити описаний обмежувач

Ідея зробити щось подібне виникла багато років назад. Колись потрібно було з великої кількості світлодіодів вибрати такі, які б світилися при дуже малій напрузі. Для цього нашвидкоруч було зроблено елементарний прилад з механічних контактів, 3В-батарейки і резистора. Пізніше неодноразово хотілося його використати для інших цілей, але бракувало універсальності. В конструкції описаного обмежувача струму враховано всі потреби, яких не було в його попередника.


13 лютого 2013 року.